top of page

ציוד למעבדה כימית

צריכים ציוד למעבדה כימית? המלצה לקניה נכונה

במעבדות כימיות עושים שימוש בציוד רב ומגוון. אחד השיקולים העיקריים ברכישת ציוד מעבדה כימית, כמו בכל מעבדה, הוא הקפדה על איכות המוצרים והמכשור. כדי ללמוד עוד על הציוד הרלוונטי למעבדות כימיות וכיצד לבחור את הציוד המתאים ביותר עבור המעבדה שלכם ולמשימות המבוצעות בה – המשיכו לקרוא.

איזה ציוד נדרש במעבדה כימית?

בכל מעבדה כימית קיימת סוללת מכשירים וציוד היקפי הדרושים לעבודה השוטפת. ברשימת הציוד תמצאו פריטים כמו ספקטרופוטומטר, משאבת ואקום, מערכות אוויר ועוד. בשורה התחתונה – אם אתם עובדים במעבדה כימית, אתם יודעים מה אתם צריכים. כל המכשירים הללו והציוד הנלווה להם הינם מוצרים חיוניים למעבדה כימית ומאפשרים לבצע את מגוון הבדיקות והאנליזות הדרושות על בסיס יומיומי. כמי שעובדים עם מגוון המכשירים הללו, אתם ודאי יודעים שלא כל המכשירים נוצרו שווים – יש הבדלים באיכות הייצור ובשלל התכונות שכל דגם יודע להציע.

 

האם קיימות רמות שונות של מכשירים?

כאמור, ישנן רמות שונות של מכשור למעבדה כימית וההבדלים באים לידי ביטוי במספר היבטים. ניקח כדוגמא את הספקטרופוטומטר – זהו מכשיר מורכב ומשוכלל היודע לפרק קרן אור לגוונים השונים המרכיבים אותה ולהשתמש באורכי הגל השונים של כל גוון על מנת לנתח ולבדוק חומרים שונים. אך כמו במכשור מעבדה כלשהו, גם במשפחת מכשירים זו יש הירארכיה של דגמים הנפרשת בין מכשירי מיקרו (המכונים גם ננו-דרופ) ועד למכשירים היכולים לתת מענה לשימושים קיצוניים בתחום עם דיוק אלומה צר מאד ואפשרות לעבודה בתחום UVC (שהוא UV עמוק).

חשוב מאד להתאים את הציוד שרוכשים לרמת העבודה שהוא יידרש לבצע. נקודת המוצא היא לבחור במכשיר מדגם שיכול לתת מענה לדרישות הגבוהות ביותר להם ישמש, כדי לא להגיע למצב שאתם מתבקשים לבצע משימה ואין לכם את היכולת לעשות זאת. כבר ראינו מקרים בהם, למרות הייעוץ המקצועי, בחרו אנשי מעבדה ללכת על פתרון זול יותר שנותן מענה למרבית המקרים היומיומיים – ואז מצאו עצמם מול שוקת שבורה עם דרישה לביצוע בדיקה שהמכשיר אינו יכול לעשות באופן מיטבי.

ציוד למעבדה כימית

מה השיקולים בבחירת ציוד למעבדה כימית?

כפי שהדגמנו -  השלב הראשון בבחירת ציוד ומכשור למעבדה שלכם הוא הגדרת צרכי המעבדה. ברגע שתוכלו לאפיין את סוג המשימות להם אתם מייעדים את כל אחד מן המכשירים, תוכלו לקבוע איזה דגם ואלו תכונות מתאימים לכם בדיוק.

הנה רשימה חלקית של מספר תכונות שעליכם לבדוק:

1.נפח העבודה – יקבע את קיבולת המכשיר הנדרשת ולפיכך גם את גודלו.
2.החומרים שאתם בודקים – יקבעו את סוג הציוד ואת יכולותיו ותכונותיו הספציפיות.
3.התקציב שלכם – מבין כל הדגמים העונים על דרישות המעבדה, ישנו גם תמיד שיקול כלכלי.

 

לאלו יש להוסיף את סוג הבדיקות שאתם נדרשים לבצע רוב הזמן וגם את אלו שמהוות מקרי קיצון – זכרו, מכשיר שעונה על 95% מצרכיכם אינו יכול לתת מענה ל-100% מן העבודה שעליו לבצע. אותם מקרים שנמצאים דווקא בקצה הסקאלה של הדרישות יכולים להיות אלו שימשכו אליכם לקוחות שמחפשים את היכולת הנוספת או שמדובר במקרים של מעבדות הנותנות שרות פנים-ארגוני, או אז בוודאי שחשוב לשמר את היתרון האיכותי והמקצועי שלכם, על מנת לאפשר לכם לתת מענה לכל דרישה או צורך היכולים לצוץ. למעשה, במעבדות פנים ארגוניות אפילו חשוב יותר להיות עם מחשבה קדימה, לעתיד, ולהיות מצויידים כראוי גם לשנים הבאות.

 

היכן מומלץ לרכוש ציוד למעבדות כימיה?

חברות המתמחות בציוד למעבדות הן נקודת הפתיחה שלכם בחיפוש אחר הציוד ההיקפי והמכשור למעבדה שלכם, אולם כמו בכל תחום, גם בתחום ציוד למעבדות – כימיות או אחרות - יש טווח נרחב של רמות מוצרים וזה עוד לפני שמשקללים את הוותק, את הניסיון ואת רמת השרות של העסק ממנו רוכשים אותם. כמובן שגם בתחום של ציוד למעבדות, חשוב לבחור בספק שקיים כבר זמן רב, אשר צבר ניסיון בתחום ולא פחות חשוב: מוניטין. אין כמו שם טוב שמאחוריו גם שרות איכותי ומקצועי. תמיד כדאי להעדיף גורם שניתן להשיג אצלו מוצרים איכותיים ואם צריך, להתייעץ עימו מבלי לחשוש – כי אמינות זה שם המשחק, ועל אמינות ואיכות אנחנו מקפידים במיוחד.

 

הכירו את ירדן ביוטק

אנו גאים לתת שרות למעבדות הפרושות ממטולה שבצפון ועד אילת הדרומית כבר 30 שנים, כאשר המומחיות שלנו הינה בתחום המכשור והציוד ההיקפי האיכותי ביותר למעבדות בתחומי הביולוגיה, הכימיה, ההנדסה והרפואה. את מגוון סוגי ופריטי הציוד האיכותיים עבור מעבדות כימיות שאנו משווקים תוכלו לראות מקרוב בהקלקה כאן. אם יש לכם מעבדה כימית ואתם זקוקים לציוד היקפי ומכשור כלשהו – אנחנו הכתובת עבורכם.

 

דברו איתנו

החזון שלנו תמיד היה להוביל בתחום שלנו הן ברמה המקצועית והן באיכות ובשרות. את ההצלחה שלנו בנינו על בסיס איכות המכשור שאנו משווקים ואיכות השרות שאנו מעניקים. עבורנו עמידה בציפיות הלקוח היא תנאי סף – אנו תמיד שואפים להתעלות מעל לכך. אנו עוסקים ביבוא, שיווק ומתן שרות ותמיכה בתחום המכשור והציוד המדעי ואף התבססנו כמשווקים בלעדיים של מספר יצרני ציוד מובילים מן העולם. אם אתם עוסקים בתחומי הביולוגיה, דיאגנוסטיקה, ביו-טכנולוגיה, כימיה אנליטית או תעשייתית – אם אתם מכון לרפואה גרעינית – לכל אלו אנו יודעים לתת מענה מקצועי ואיכותי.

תוכלו לפנות אלינו בטלפון שמספרו 02-6511102 או לכתוב לנו לדוא״ל info@yarden-biotec.co.il , ואנו נשמח לעמוד לרשותכם.

bottom of page