top of page

מכשיר צנטריפוגה שולחנית 

הצנטריפוגות מבית ירדן ביוטק – לוקחות את התחרות בסיבוב

מעבדות רבות עושות שימוש בצנטריפוגות למגוון שימושים, אך למרות שפעולתה הבסיסית של הצנטריפוגה דומה בכל התרחישים, חשוב מאד להתאים את סוג הצנטריפוגה לשימוש הנדרש. כדי ללמוד עוד על ההבדלים בין הצנטריפוגות השונות וכיצד להתאים את מכשיר צנטריפוגה למשימות המבוצעות אצלכם במעבדה – המשיכו לקרוא.

מה עושה צנטריפוגה?

כפי שניתן להבין משמה, צנטריפוגה היא מכשיר העושה שימוש בכוח הצנטריפוגלי – אותו כוח וקטורי המתקיים כאשר גוף מסתובב סביב נקודת מרכז. למי שלא מכיר, נסו להיזכר כיצד הרכב שלכם ״סוחב״ כלפי חוץ כאשר אתם מבצעים פניה חדה במהירות בנסיעה בכביש. הכוח הצנטריפוגלי מאפשר לבצע לא מעט להטוטים מעולם הקסמים, אך במעבדה משתמשים בצנטריפוגה על מנת להפריד את המרכיבים השונים בתוך חומר נוזל כלשהו. כאשר מניחים בתוך הצנטריפוגה מבחנה מלאה בנוזל ומפעילים אותה, החומרים השונים המרכיבים את הנוזל נפרדים בהתאם למשקלם הסגולי – כך הם מופרדים ומסתדרים בשכבות, באופן בו חומר בעל משקל סגולי (או צפיפות) גבוה יותר, יהיה רחוק יותר ממרכז הסיבוב.

 

מדוע יש סוגים שונים של צנטריפוגות?

צנטריפוגות קיימות במגוון סוגים ולמרות שפעולתן הבסיסית של כולן זהה, ישנם הבדלים. למה קיימות צנטריפוגות שונות בכלל? הסיבה נעוצה בכך שלמרות השימוש הבסיסי הדומה, ישנם הבדלים כמו סוגי הנוזלים הנבדקים, הכמות הנדרשת לבדיקה – אשר מכתיבה גודל שונה של מבחנה. מעבר לכך, תכונות נוספות הנדרשות לעיתים בעבודת צנטריפוגה הם: האם נדרשת פעולת קירור במקביל לסיבוב? מה כמות המבחנות שנדרש לבדוק במקביל? האם עובדים במעבדה עם סוג אחד או כמה סוגים של מבחנות?

 

הצנטריפוגות הקיימות כיום בשוק נמצאות על ציר הנע בין צנטריפוגה קטנה המיועדת למשימה מאד מסוימת, ועד לצנטריפוגות גדולות ממדים המסוגלות לבצע מגוון משימות ומותאמות למבחר של גדלי מבחנה, לטיפול נכון במגוון חומרים (חלקם רגישים יותר או פחות לטמפרטורה, למשל) ועוד.

מכשיר צנטריפוגה שולחנית

איזו צנטריפוגה הכי מתאימה למעבדה שלי?

כמובן שהשלב הראשון בבחירת צנטריפוגה למעבדה שלכם הוא המיקוד בצרכי המעבדה. ברגע שתוכלו לאפיין את סוג המשימות להם אתם מייעדים את הצנטריפוגה, תוכלו לקבוע איזה דגם ואלו תכונות מתאימים לכם בדיוק.

הנה רשימה חלקית של מספר תכונות שעליכם לבדוק אם אתם צריכים:

1.נפח העבודה – יקבע את גודל הצנטריפוגה שתתאים לכם.
2.החומרים שאתם בודקים – יקבעו באיזו מהירות צריכה לעבוד הצנטריפוגה והאם נדרש קירור.
3.התקציב שלכם – מבין כל הדגמים העונים על דרישות המעבדה, ישנו גם תמיד שיקול כלכלי.

 

לאלו יש להוסיף מאפיינים של סוג המבחנות בהן משתמשים אצלכם במעבדה – אם אתם מבצעים בדיקות מאד מסוימות, יהיה קל מאד לאפיין ולמצוא את הדגם המתאים ביותר. ככל שנפח העבודה שלכם גדול יותר ומגוון הבדיקות שאתם מבצעים רחב יותר – כך תידרשו למצוא צנטריפוגה וורסטילית יותר עם יכולת לתת מענה לכל סוגי המשימות שאתם נדרשים לבצע בעזרתה.

 

מעבדה קטנה שעובדת עם סוג אחד של מבחנות ומבצעת בדיקות מאד ספציפיות בנפח או תדירות לא גדולים במיוחד, יכולה להסתפק בדגמי מיני פשוטים ונגישים מבלי לחוש חוסר יכולת. מעבדות בינוניות או גדולות יעדיפו לרכוש צנטריפוגה שולחנית שתיתן להן יותר אפשרויות – בחירה בין מגוון רחב יותר של מהירויות עבודה, אפשרות לקרר את הנוזל הנבדק ואת מרכיביו במהלך פעולת ההפרדה, התאמה למבחר גדול יותר של סוגי מבחנות ועוד.

 

היכן ניתן לרכוש צנטריפוגה שולחנית איכותית?

חברות המתמחות בציוד למעבדות הן נקודת הפתיחה שלכם בחיפוש אחר צנטריפוגה למעבדה שלכם, אולם כמו בכל תחום, גם בתחום ציוד למעבדות יש טווח נרחב של רמות מוצרים וזה עוד לפני שמשקללים את הוותק, את הניסיון ואת רמת השרות. כמובן שגם בתחום של ציוד למעבדות, חשוב לבחור בספק שקיים כבר זמן רב, אשר צבר ניסיון בתחום ולא פחות חשוב: מוניטין. אין כמו שם טוב שמאחוריו גם שרות איכותי ומקצועי. תמיד כדאי להעדיף גורם שניתן להשיג אצלו מוצרים איכותיים ואם צריך, להתייעץ עימו מבלי לחשוש – כי אמינות זה שם המשחק, ועל אמינות ואיכות אנחנו מקפידים במיוחד.

 

הכירו את ירדן ביוטק

אנו גאים לתת שרות למעבדות הפרושות ממטולה שבצפון ועד אילת הדרומית כבר 30 שנים, כאשר המומחיות שלנו הינה בתחום המכשור והציוד ההיקפי האיכותי ביותר למעבדות בתחומי הביולוגיה, הכימיה, ההנדסה והרפואה. את מגוון הצנטריפוגות האיכותיות שאנו משווקים תוכלו לראות מקרוב בהקלקה כאן. אם יש לכם מעבדה ואתם זקוקים לציוד היקפי ומכשור כלשהו – אנחנו הכתובת עבורכם.

 

דברו איתנו

החזון שלנו תמיד היה להוביל בתחום שלנו הן ברמה המקצועית והן באיכות ובשרות. את ההצלחה שלנו בנינו על בסיס איכות המכשור שאנו משווקים ואיכות השרות שאנו מעניקים. עבורנו עמידה בציפיות הלקוח היא תנאי סף – אנו תמיד שואפים להתעלות מעל לכך. אנו עוסקים ביבוא, שיווק ומתן שרות ותמיכה בתחום המכשור והציוד המדעי ואף התבססנו כמשווקים בלעדיים של מספר יצרני ציוד מובילים מן העולם. אם אתם עוסקים בתחומי הביולוגיה, דיאגנוסטיקה, ביו-טכנולוגיה, כימיה אנליטית או תעשייתית – אם אתם מכון לרפואה גרעינית – לכל אלו אנו יודעים לתת מענה מקצועי ואיכותי.

תוכלו לפנות אלינו בטלפון שמספרו 02-6511102 או לכתוב לנו לדוא״ל info@yarden-biotec.co.il , ואנו נשמח לעמוד לרשותכם.

bottom of page