top of page

מכשירים למעבדות

כיצד רוכשים מכשירים למעבדה מבלי לוותר על איכות?

 

בכל מעבדה נעשה שימוש בציוד רב ומגוון הכולל מכשירי מעבדה שונים – בהתאם לתחום העיסוק של המעבדה עצמה. אחד השיקולים העיקריים ברכישת ציוד למעבדה, הינו הקפדה על מציאת ורכישת מכשור וציוד איכותיים. על מנת שתוכלו לדעת כיצד לבחור את הציוד המתאים ביותר עבור המעבדה שלכם, אספנו עבורכם כמה דגימות של מידע וטיפים – המשיכו לקרוא.

אילו מכשירים משמשים במעבדה?

בכל מעבדה אפשר למצוא מגוון גדול של מכשירים וציוד היקפי הדרושים לעבודה השוטפת. ברשימת הציוד תמצאו פריטים כמו מיקרוסקופים, מאזניים, צנטריפוגות, אינקובטורים, משאבות ואקום, ציוד לשטיפת כלי מעבדה, מקררים ומקפיאים לשימוש במעבדות ועוד. המכשירים הללו ועוד נוספים, יחד עם הציוד הנלווה להם הינם מוצרים חיוניים לכל מעבדה, בהתאם לתחום העיסוק שלה, ומאפשרים לעובדים בה לבצע את מגוון הבדיקות והאנליזות הדרושות על בסיס יומיומי. חשוב רק לזכור – לא כל המכשירים נבראו שווים ויש חשיבות רבה בבחירת הספק ממנו רוכשים את הציוד – בייחוד כאשר מדובר במכשור המאפשר מדידה וניתוח של נתונים, מצב בו תרצו להיות בטוחים שרכשתם מכשור מדויק, אמין ואיכותי.

 

האם קיימות רמות שונות של מכשירים למעבדה?

בהחלט. מכשירים למעבדות מגיעים בשלל רמות שונות וההבדלים באים לידי ביטוי במספר היבטים. בכל ״משפחה״ של מכשור למעבדה, קיימת הירארכיה של דגמים הנפרשת על פני טווח לא קטן. חשוב מאד, בכל מעבדה מקצועית, להקפיד על התאמה של הציוד שרוכשים לאופי ורמת העבודה שהוא יידרש לבצע. נקודת המוצא היא לבחור במכשיר מדגם שיכול לתת מענה למשימות המאתגרות ביותר להן יידרש, כדי לא להגיע למצב שאתם מתבקשים לבצע משימה ואין לכם את היכולת לעשות זאת. כבר ראינו מקרים בהם, למרות הייעוץ המקצועי, בחרו אנשי מעבדה ללכת על פתרון זול יותר שנותן מענה למרבית המקרים היומיומיים – ואז מצאו עצמם מול שוקת שבורה עם דרישה לביצוע בדיקה שהמכשיר אינו יכול לעשות באופן מיטבי.

מכשירים למעבדות

מהם השיקולים העיקריים בבחירת מכשירי מעבדה?

כפי שהצענו -  השלב הראשון בבחירת ציוד ומכשור למעבדה שלכם יהיה הגדרת צרכי המעבדה. כאשר תוכלו לאפיין את סוג המשימות להם אתם מייעדים את כל אחד מן המכשירים, תוכלו לקבוע איזה דגם ואלו תכונות מתאימים לכם בדיוק.

הנה רשימה חלקית של מספר תכונות שכדאי לכם לבדוק:

- נפח העבודה – יקבע את קיבולת המכשיר הנדרשת ולפיכך גם את גודלו.

- רמת הדיוק הנדרשת – גם אם נצא מנקודת הנחה שתמיד תשאפו לרמת הדיוק הגבוהה ביותר, ישנן דרישות שונות בתחום ועליכם לדעת מה - רמת הדיוק המקסימלית אליה צריך הציוד שתרכשו להגיע.

- החומרים שאתם בודקים – יקבעו את סוג הציוד ואת יכולותיו ותכונותיו הספציפיות.

- התקציב שלכם – מבין כל הדגמים העונים על דרישות המעבדה, ישנו גם תמיד שיקול כלכלי.

 

לאלו יש להוסיף את סוג הבדיקות שאותן תידרשו לבצע במרבית הזמן,  כמו גם את אלו המהוות מקרי קיצון – זכרו: מכשיר הנותן מענה על 95% מצרכיכם אינו יכול לתת מענה ל-100% מן העבודה שיהיה עליו לבצע. אותם מקרים שנמצאים דווקא בקצה הסקאלה של הדרישות יכולים להיות אלו שימשכו אליכם לקוחות שמחפשים את היכולת הנוספת, או, במקרה שמדובר במעבדות הנותנות שרות פנים-ארגוני, או אז בוודאי שחשוב לשמר את היתרון האיכותי והמקצועי שלכם, על מנת לאפשר לכם לתת מענה לכל דרישה או צורך היכולים לצוץ. למעשה, במעבדות פנים ארגוניות אפילו חשוב יותר להיות עם מחשבה קדימה, לעתיד, ולהיות מצוידים כראוי גם לשנים הבאות.

 

היכן הכי כדאי לרכוש ציוד למעבדות?

חברות המתמחות בציוד למעבדות הן נקודת הפתיחה שלכם בחיפוש אחר הציוד ההיקפי והמכשור למעבדה שלכם, אולם כמו בכל תחום, גם בתחום ציוד למעבדות – ביולוגיות או אחרות - יש טווח נרחב של רמות מוצרים וזה עוד לפני שמשקללים את הוותק, את הניסיון ואת רמת השרות של העסק ממנו רוכשים אותם. כמובן שגם בתחום של ציוד למעבדות, חשוב לבחור בספק שקיים כבר זמן רב, אשר צבר ניסיון בתחום ולא פחות חשוב: מוניטין. אין כמו שם טוב שמאחוריו גם שרות איכותי ומקצועי. תמיד כדאי להעדיף גורם שניתן להשיג אצלו מוצרים איכותיים ואם צריך, להתייעץ עימו מבלי לחשוש – כי אמינות זה שם המשחק, ועל אמינות ואיכות אנחנו מקפידים במיוחד.

 

הכירו את ירדן ביוטק

אנו גאים לתת שרות למעבדות הפרושות ממטולה שבצפון ועד אילת הדרומית כבר 30 שנים, כאשר המומחיות שלנו הינה בתחום המכשור והציוד ההיקפי האיכותי ביותר למעבדות בתחומי הביולוגיה, הכימיה, ההנדסה והרפואה. את מגוון סוגי ופריטי הציוד האיכותיים עבור מעבדות שאנו משווקים תוכלו לראות מקרוב באתר שלנו על ידי הקלקה כאן. אם יש לכם מעבדה ואתם זקוקים לציוד היקפי ומכשור כלשהו – אנחנו הכתובת עבורכם.

 

דברו איתנו

החזון שלנו תמיד היה להוביל בתחום שלנו הן ברמה המקצועית והן באיכות ובשרות. את ההצלחה שלנו בנינו על בסיס איכות המכשור שאנו משווקים ואיכות השרות שאנו מעניקים. עבורנו עמידה בציפיות הלקוח היא תנאי סף – אנו תמיד שואפים להתעלות מעל לכך. אנו עוסקים ביבוא, שיווק ומתן שרות ותמיכה בתחום המכשור והציוד המדעי ואף התבססנו כמשווקים בלעדיים של מספר יצרני ציוד מובילים מן העולם. אם אתם עוסקים בתחומי הביולוגיה, דיאגנוסטיקה, ביו-טכנולוגיה, כימיה אנליטית או תעשייתית – אם אתם מכון לרפואה גרעינית – לכל אלו אנו יודעים לתת מענה מקצועי ואיכותי.

תוכלו לפנות אלינו בטלפון שמספרו 02-6511102 או לכתוב לנו לדוא״ל info@yarden-biotec.co.il , ואנו נשמח לעמוד לרשותכם.

bottom of page